"Herkes Kalbinin Ekmeğini Yer"

Pedikür

Pedikür Nedir? Neden Yaptırılır?

Ayak (pedi) ve tedavi (cure) kelimelerinden türemiş olan pedikür bakımı, adından da anlaşılacağı üzere ayak ve tırnakların bakımına denir. Ancak bu bakımı sadece tırnak temizliği ve besleme anlamında değil, aynı zamanda ayak derisini yenilemek olarak açıklayabiliriz.

İyi bir uzman tarafından gerçekleştirilen bir seansta ayağın ölü dokularından arındırılır, derisi yumuşatılır, tırnak etleri beslenir ve tercihen estetik anlamda bir bakımdan geçirilir. Doğru tedaviler ile daha doğru yürümek mümkündür. Ayrıca ayak tabanına ağılığının eşit yayılmasını sağlayarak sırt ağrılarını önlemen de mümkün. Pedikür uzmanlarına göre bir masaj ile gün boyunca tüy gibi de hissedebilirsin.

Pedikür Aşamaları Nelerdir?

Ayak tırnakları öncelikle üzerinde var olan ojelerden temizlenir ve kurutulur. Ardından tırnakların zarar görmemesi için tırnaklar kısaltılır. Törpülenen tırnaklar ılık suda bekletilerek yumuşatılır. Bir sonraki adımda tırnaklar özel bir makasla etlerinden temizlenir. Başvurduğun uzmanın seans programına göre peeling ile ayak ölü hücrelerinden arındırılır. Son bir törpüleme ile şekil verilen tırnaklara dileğe bağlı olarak oje işlemi uygulanabilir.

manikür-nedir-pedikür-nedir

Bir yorum ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir