"Herkes Kalbinin Ekmeğini Yer"

Kaş Laminasyonu

Sağ kaşına tasarım uygulanmış olan bir kadın
Sol kaşına tasarım yapılmış olan bir kadın
Sağ kaşına kaş tasarımı yapılmış olan bir kadın

Kaş laminasyonu nedir?

Kaşlar, yüzün görüntüsündeki önemli mihenk taşlarındandır. Kontrolden çıkıp kıvrılan kaşlar, hoş olmayan bir görünüm yaratabilir. Kıl yönünün aşağı doğru dönük olması ya da dalgalı görünümde olması ifadeyi olumsuz etkileyerek, yüzün yorgun ve mutsuz görünmesine yol açabilir. Kaş laminasyonu, kaşa yeniden form kazandırarak hacimli bir görünüm sağlar. Bu işlem aşağıya doğru düşük, içten kıvrılan, sert dokuda kıl yapısına sahip, kısa oldukça gür ama üste doğru kalkmayan kaş yapılarını düzgün bir forma sokmak için destek olur.

Kaş laminasyonu nasıl uygulanır?

Kaş laminasyonunun uygulama aşaması belirli adımlarla ilerler. İşleme ilk olarak, kaşlar temizlenerek başlanır. Makyajın ve kirin temizlendiği kaşların üzerindeki yağ arındırılır. Daha sonra kişinin karar vermiş olduğu şekil baz alınarak, yapıştırıcı ile kaşlar sabitlenir. Kaşların oturması sırasında iki farklı solüsyon kullanılarak gereken süre kadar bekletilmektedir. Son olarak İsteğe bağlı şekilde renklendirme yapılabilir.

Kimler için uygundur?

Kaş laminasyonu uygulaması son dönemlerde oldukça sık yaptırılan bir işlem haline geldi.

  • Yanlış kaş alımıyla birlikte kaş kaybı yaşayanlar,
  • Kaşlarında simetrik bozukluğa sahip olanlar,
  • Asıl yönünden zıt yöne doğru uzayan, zor şekil alan, sert yapılı kaşlara sahip olanlar
  • Kısa, olabildiğince gür ama üste doğru kıvrılmayan kaşları olanlar,
  • Aşağıya yöne doğru uzanan düşük kaşlılar,
  • İçten kıvrılan, sert dokuda kaş  yapısına sahip olanlar rahatlıkla kaş laminasyonu uygulaması yaptırıp, harika bir görünüme kavuşabilirler.

Uygulama ne kadar sürede yapılan bir işlemdir?

İşlem süresi yaklaşık 1 saat sürmektedir. Kalıcılığı ise kişinin kıl yapısına göre değişkenlik göstermekle birlikte ortalama olarak 2 ay sürmektedir.

Kaş laminasyonu ile hangi avantajlar elde edilir?

İşlem sırasında kaşa uygulanan keratin, vitamin ve protein bakımı sayesinde kaşlarınız gür ve yoğun görünür. Seans arasında yapılan botox bakımı ile kıl yapısındaki düzen yeniden sağlanmış olur.

Kaş laminasyonunun bir zararı var mıdır?

Kaş laminasyonunun hiçbir zararı bulunmamaktadır. Aksine işlem sırasında uygulanan vitamin ve proteinlerle kaş yapınız güçlendirilir. Yine de cildiniz üzerinde yapılan her işlemin uzman eller tarafından yapılmasına özen göstermeniz gerekiyor.

Bir yorum ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir