"Herkes Kalbinin Ekmeğini Yer"

G5 Selülit Tedavisi

G5 Masajı ile Bölgesel İncelme ve Selülit Tedavisi

G5 masajı ile bölgesel incelmeye ne dersiniz? Bölgesel problemler kadından erkeğe birçok kişinin mutsuz olduğu bir konudur.  “Kilom yok ama göbeğim var”, “basenlerim kalın” ya da “ne denediysem selülitim geçmedi” dediğinizi duyar gibiyim. Bu problemleri kökünden çözmek aslında oldukça kolay. Öncelikle bölgesel yağlanma ve selülitin oluşma nedeninin düzensiz beslenme olduğunu bilmeniz gerekiyor. Bu yüzden önce beslenme tarzınızı değiştirin. Yani paketli gıdalardan, çok şekerli ve yağlı besinlerden, fast food gibi yiyeceklerden uzak durun. Çünkü bu yiyeceklerin tüketimi özellikle karın bölgesi yağlanmasına ve selülitlerin asıl nedenidir.  Peki diyet dışında bölgesel zayıflamak için ne yapmalıyız, bölgesel zayıflama ne kadar etkili?” diye merak ediyorsunuz değil mi? Çok haklısınız. Bu noktada zayıflama masajı yardımınıza koşacaktır. zayıflama masajı sayesinde kan akımınız hızlanacak ve daha sıkı bir vücut elde edeceksiniz. Zayıflama masajına ek olarak spor ve diyet yaptığınız takdirde daha kısa sürede sonuç alacaksınız.

1.G5 Masajı Nedir?

Bölgesel zayıflama cihazları arasında en çok tercih edilen yöntem zayıflama uygulamasıdır. Zayıflama masajı ritmik titreşimsel hareketler ile vücudu rahatlatan bir masajdır. G5 masajı özellikleri; kasların gevşemesi ve kan dolaşımının artmasıyla yoğun bir gün ardından yorgun kaslarınızı rahatlatır. Bu etkisinin yanı sıra asıl tercih nedeni bölgesel zayıflama ve selülit tedavisi. Masaj sırasındaki hızlı titreşimlerle hem sıkılaşma olurken hem de selülit görüntüsü azalır. Uyluklar ve kol bölgesi gibi vücudun tüm noktalarında uygulanması mümkün. Ama aslında genelde üst bacak, kalça ve popo bölgesi için tercih sebebi.

2.G5 Masajının Faydaları Nelerdir?

Çalışma mekanizması titreşim hareketlerine dayanan bu masaj, hücreleri hareketlendirir ve sıkılaştırır. Bu faydalara ek olarak cildinizin daha sıkı olmasını sağlar. Aynı zamanda bir masaj türü olması nedeniyle mental anlamda da daha iyi hissetmenizi sağlar. “Zayıflama masajı etkili mi, G5 masajı ne işe yarar?” diye merak ediyorsanız işte detaylar;

 • Kan dolaşımını hızlandırır.
 • Kronik kas ağrılarını azaltır.
 • Masaj uygulaması olduğundan zihinsel ve bedensel stresi azaltır.
 • Vücudun sıkılaşması ve cildin elastikiyet kazanmasını sağlar.
 • Kan dolaşımını sağlar ve bu sayede selülit görüntüsünden kurtulmanızı sağlar.
 • Yağ yakımını hızlandırır.

3.G5 Masajı Hangi Bölgelere Uygulanır?

Özellikle selülit şikayetinden kurtulmak için daha çok kadınların tercih ettiği zayıflama yöntemlerinden biri. Peki g5 masajı nerelere yapılır, sadece bacağa mı yapılır? Elbette hayır bacak dışında; bel, kalça ve vücudunuzun diğer bölgelerinde de uygulanır. Karın bölgesi G5 masajı da oldukça tercih edilir. Masaj sırasında bölgeye özel bir krem sürüyoruz. Bu krem yani zayıflamaya yardımcı ürünler sayesinde masajın yağ yakma etkisi artar. Gerekli görüldüğü durumlarda selülit masajı uygulamasına ek olarak lenf drenajı da sürece dahil ediyoruz.

G5 Masajı ile Selülit Tedavisi

4.Kimler G5 Masajı Yaptırabilir?

2016’da yapılan bir çalışmada obez kadınları; diyet uygulaması, diyet-masaj ve son olarak diyet- egzersiz şeklinde 3 gruba ayırmıştır. Çalışmanın sonucuna baktığımızda her üç grubunda yağ kaybettiği fakat spor ve masajlı olan grubun daha fazla yağ kaybettiğini biliyoruz. Bu etkilerinin yanında zayıflama masajı sayesinde olumlu etkilerin olduğu birçok hastalık var;

 • Lipödem hastaları,
 • Hashimato hastaları,
 • Dolaşım bozukluğu olan kişiler,
 • Selülit sorunu olan kişiler,
 • Bölgesel incelmeye ihtiyaç duyan kişiler (karın bölgesi zayıflama, basen bölgesi zayıflama gibi)
 • Son olarak şeker hastalığı olan kişilerin uygulamasında hiçbir sakınca yoktur. Hatta aksine olumlu etkileri vardır.

Zayıflama masajı kimlere uygulanmaz?

Bu masajın varis problemi olan kişilerde kanamaya neden olabilme ihtimali vardır. O yüzden bu kişilerin uygulamaması gerekir.

5.G5 Masajı Hangi Sıklıkla Yapılır?

Zayıflama süreçlerinde öncelikle vücuttan fazla sıvı atılır. Bu yüzden zayıflama masajı yaptırmak isteyenlerin başlangıçta daha sık masaj uygulamasına gitmesi gerek. Zayıflama masajını haftada minimum 1 kez yaptırarak başlayın. Daha sonra ihtiyacınız ve tedavi prosedürünüze göre süreci planlayın. Örneğin 10 günde 1 veya 2 haftada 1 gibi.

6.G5 Masajı Öncesi Yapılması Gerekenler

 • Uygulama yapılacak bölgenin temiz olması
 • Herhangi bir krem, losyon, jel vb ürün kullanılmaması
 • Rahat ve terletmeyen kıyafetlerin tercih edilmesi
 • Dar tayt ya da korse tarzı kıyafetlerin giyilmemesi
 • Son birkaç gün içinde lazer epilasyon gibi uygulamaların yapılmamış olması

Bunlar dışında zayıflama masajı öncesinde herhangi bir hazırlık yapmanıza gerek yoktur. Bu uygulama seans sırasında ve sonrasında herhangi bir ağrı ya da acı yaşamanıza sebep olmaz. Dolayısıyla öncesinde ağrı kesici veya kas gevşetici almanıza da gerek yoktur.

7.G5 Masajı Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?

Masajın etkinliğini arttırmak için uygulayabileceğiniz bazı detaylar var. Bunlara dikkat ederek tedaviyi sürdürmek etkinliği arttıracak.

 • Dar tayt benzeri kıyafet tercih etmeyin
 • Bol su tüketimi önemli
 • Rahat ve terletmeyen kıyafetler tercih edin
 • Önerilen selülit kremlerini kullanın
 • Masajın etkin olması için dinlenmeniz önemli
 • Dolaşım için ılık duş sonrası soğuk duş alarak dolaşımı hızlandırabilirsiniz
 • Selülit tedavisi için at kılı fırçası ile masaj yapılabilir.

Zayıflama Masajı Hakkında Sık Sorulan Sorular

1.G5 Masajı Kaç Seans Yapılır?

“Bölgesel zayıflama ne kadar sürer?” diye merak ediyorsunuz değil mi? Aslında zayıflama masajı seansları  tamamen kişinin durumuna ve şikayetine göredir. Dolayısıyla tamamen kişiye özel bir tedavi prosedürü belirlenmesi gerekir. Tedavi planlaması yaparken diyetisyeninizin önerisini de göz önünde bulundurmanız oldukça önemlidir. Çünkü beslenme ile birlikte destekleyince süreç daha hızlı ilerler. Fakat genelde sonuç görmek için 10-15 seansın gerekli olduğunu bilmenizi isterim. Masaj uygulamasında her seans yaklaşık yarım saat sürer. Seansların tamamlanması sonucunda en az 2 cm en fazla 7 cm incelme görmek mümkündür.

2.Zayıflama Masajı Zayıflatır mı?

“Zayıflama masajı zayıflatır mı?” en çok merak edilen sorulardan biridir. Zayıflama masajı selülitlerden kurtulmanızı sağlar. Evet yanlış duymadınız. Selülitlerden kurtulmanız imkansız değil. Fakat her ne kadar bölgesel zayıflama ya da incelme cihazı olsa da tek başına büyük sonuçlara erişemez. Bu nedenle hem süreci hızlandırmak hem de daha fazla bir incelme gözlemlemek için diyet ve sporla birlikte ilerlemek daha faydalıdır. Bu sayede hem daha kısa sürede kilo verecek hem de daha fazla incelme göreceksiniz.

3.G5 Masajı Regl Döneminde Neden Yapılmaz?

Regl dönemlerinde bu uygulamanın yapılmaması gerek. Çünkü bu menstrüasyon döneminde insan vücudunda hormonal değişiklikler olur. Bu değişikliklerin dışında vücutta gözle görülen bir şekilde ödemler de oluşabileceğinden bu dönemde uygulama yapmak doğru değil.

4.Zayıflama Masajı Sonrası Ödem Nasıl Atılır?

Çeşitli araştırmalar 20-60 Hz aralığındaki masaj uygulamasının kasların gevşemesine ve kan akışının artmasına neden olduğunu gösterir. Kan dolaşımının artmasıyla birlikte yaptığımız lenf drenaj ile vücuttaki ödemin yani fazla sıvıyı uzaklaştırıyoruz. Bu süreçte de su tüketiminize dikkat etmeniz ve ödemden kurtulmak için en az 3 litre su tüketmeniz gerek.

5.G5 ile Selülit Tedavisi

Yapılan çalışmalar zayıflama masajının özellikle dolaşımsal olan selülit, lipödem gibi problemlerde etkili olduğunu gösteriyor. Genelde selülit için kuru fırçalama yöntemini biliyor olabilirsiniz. Aslında masaj terapileriyle ilerlemek daha doğru. Selülit özellikle yaz aylarında kadınları mutsuz eden bir görüntüdür. Selülit masajı yani zayıflama masajı ise titreşimsel hareketlerle dolaşıma destek olan ve aynı zamanda yağ yakıcı etkili bir cihazdır. Bu masajdan daha fazla etki görmek için mutlaka günde en az 3 litre su tüketmeniz gerekir. Suya ek olarak beslenmenizi de dikkat ettiğiniz takdirde selülit görüntüsünden kurtulacaksınız.

Bir yorum ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir